суббота, 10 июня 2017 г.

Про пілотний відкритий онлайн курс "Змішане навчання 2017"

5 червня закінчився пілотний відкритий онлайн курс «Змішане навчання». Анкетування у  FaceBook виявило 318 бажаючих пройти цей курс, але записалося тільки 218 слухачів, у більшості - вчителі шкіл. Тривалість роботи слухачів протягом тижня  складала 6-8 годин.

Наведений нижче графік показує активність слухачів у курсі, кількість активних учасників традиційно зменшується і на виході ми маємо 48 активних слухачів. Повністю виконали програму курсу 18 слухачів. Для доопрацювання надано додатково два тижні.


Рис.  Кількість учасників у курсі по тижнях

Мої враження від проведеного курсу:
 1. Слухачі курсу – це ентузіасти, які у себе в школі практично не користуються підтримкою.
 2. Вчителі у курсі орієнтовані на співпрацю.
 3. Вчителі дуже спрощено розуміють змішане навчання. Це просто очне навчання з підтримкою дистанційних технологій.
 4. Матеріали до уроків представлено у більшості на сайті Google. Норм представлення дистанційного курсу немає, кожен вчитель обирає свій стиль. Орієнтація на сайті ускладнена і тільки наявність очних занять допомагає учню там орієнтуватись.
 5. Вчителям важко конкретизувати діяльність учня і сформулювати мету. Таксономію Блума знають не всі.
 6. Як правило, у завданнях в першу чергу описують тільки свою мету.
 7. Для тестування використовують форми Google, тому кількість питань обмежена, немає випадкового вибору з бази даних. Немає автоматичного оцінювання проходження тесту.
 8. Мають великий досвід створення презентацій і легко переходять до створення на їх базі відео.
 9. Не розуміють переваг оцінювання, які є у Moodle, роблять все вручну
 10. Опис методів навчання у курсі для використання у своєму курсі не працює. Потрібен приклад. У більшості використовують свої наробки. У запропоновані методи, як правило, додають багато зайвої діяльності, що може ускладнювати діяльність учня

Вихідне опитування показало, що головним зауваженням до курсу є відсутність прикладів використання методів навчання і тому виникало проблеми їх використання у своєму навчальному процесі. На жаль, виникало багато проблем з використання Moodlecloud, для якого поки що мало відеотьюторіалів.

Як побажання від слухачів була пропозиція створити шаблон дистанційного курсу для змішаного навчання.

Додатково у курсі відбулася дискусія «Чи потріно змішане навчання у середній школі». Результати дискусії будуть опубліковані у блозі пізніше.

Оцінка слухачами складових курсу за 10 бальною шкалою
 1. робота тьютора - 9,69
 2. вебінари  - 9,46
 3. дизайн курсу - 9,23
 4. загальна оцінка - 9,08
 5. завдання - 8,75
 6. теоретичний матеріал - 8,38
 7. інструкції до завдань - 7,92

1 комментарий:

 1. Я з малоактивних слухачів, наразі. Але в цьому курсі для себе маю дуже хорошу підбірку матеріалів про дистанційне навчання. Щиро дякую за Вашу роботу і сподіваюсь в подальшому пройти цей курс! Усім наснаги)

  ОтветитьУдалить