среда, 27 апреля 2011 г.

Практична цінність наробок Проблемної лабораторії дистанційного навчання з 1999 року для кредитно- модульної системи

За завданням ректорату готував звіт про роботу лабораторії з 1999 року для створення кредитно-модульної системи в університеті. Тут наведена практична цінність виконаної роботи. 
Розроблено науково-методичні засади створення системи дистанційної освіти в університеті.
Надруковано перший в Україні посібник з дистанційного навчання (1999 р.), який був використаний багатьма навчальними закладами України для впровадження дистанційного навчання.
У 2001 році створена перша програма підвищення кваліфікації викладачів з розробки дистанційних курсів та відповідний дистанційний курс, який вивчало понад 2000 викладачів навчальних закладів України.
У 2003 році створена перша програма підготовки тьюторів та відповідний дистанційний курс «Практикум тьютора», який вивчало понад 100 викладачів навчальних закладів України. Результати дослідження увійшли до посібника «Дистанційний навчальний процес», надрукований у 2005 році.
Розроблено методику проектування курсу (у тому числі, дистанційних) та визначення його змісту з використанням сучасних педагогічних технологій.
Розроблено методику структурування тексту курсу з використанням сучасних педагогічних технологій.
Розроблено методики синхронного (чат, вебінар) та асинхронного (Форум) спілкування у дистанційному курсі.
Розроблені методики використання соціальних сервісів Веб 2.0 у навчальному процесі.
Розроблено методику навчання школярів старших класів.
Результати науково-методичних досліджень використано при впровадженні дистанційного навчання в НТУ «ХПІ», Національній академії державного управління при Президентові України та регіональних інститутів (Харків, Львів, Одеса, Дніпрпетровськ), Львіській банковській академії, Луганському Національному педагогічному університеті ім. Шевченка, Університеті менеджменту освіти НАПН України та його обласних інститутів (Харків, Біла Церква), Миколаївському національному педагогічному університеті, Криворізському технічному університеті, Національному університеті податкової служби України, Хмельницькому національному технічному університеті, Харківському національному фармацевтичному університеті, Харківському автомобільно-дорожньому університеті, Харківському національному університеті внутрішніх справ та багатьох інших.

Комментариев нет:

Отправка комментария