понедельник, 4 мая 2015 г.

6. До зустрічі експертів. Спілкування та лідерство

Після пілотного навчання Департамент управління людськими ресурсами провів дистанційне навчання 50 співробітників чотирьох регіонів України. Всі вони мали стаж роботи у банку до 1 року. 20 слухачів були рекомендовані до кадрового резерву.
Пропоную познайомитись з аналізом спілкування у курсі та лідерства за результатами навчання.

Спілкування у курсі 

Важливим аспектом навчання є спілкування/комунікація в дистанційному курсі за допомогою курсової пошти, форуму, чату. Воно сприяло здруженню групи, соціалізації слухачів, формуванню позитивної робочої атмосфери в курсі. Слухачі високо оцінили можливість спілкування у дистанційному курсі. Конструктивне спілкування між слухачами сприяло обміну досвідом, взаємопідтримці, вони мали змогу звертатися із запитаннями та отримувати відповіді від колег, методиста та експертів.

 • І.Ю.: На мою думку, цінним було те, що у нас була можливість спілкуватись з колегами, разом обговорювати питання, які у нас виникали в процесі навчання.
 • А.Ю.: …для мене важливою є отримана інформація, новий матеріал, спілкування зі співробітниками і спеціалістами. Дякую за зауваження.

Спілкування у форумі давало можливість виконувати вправи, знайомитися з виконанням вправ колегами, доповнювати їх, обговорювати, обмінюватися досвідом. Дистанційний курс сприяв розкриттю внутрішнього професійного потенціалу слухачів. Вони висловлювали цікаві ідеї з приводу удосконалення існуючих банківських продуктів, які можуть бути корисними для банку. Слухачі мали змогу оцінювати роботу один одного, висловлювати пропозиції, зауваження, поправки:

 • О.О.: Організатори молодці! Дуже добра, сильна команда! Колеги також хороші, особливо хочеться виділити  Євгенія (Луганськ) — компетентний і грамотний, таких мало. Відповіді на багато запитань навчального характеру було отримано з його допомогою — молодчина! Окрема подяка тьютору: не залишила без уваги ні одного прохання, ні одного сказаного слова! В цілому — чудовий колектив, безмежно вдячна за співпрацю!

Слухачі висловлювали бажання не зупинятися на досягнутому, навчатися і в майбутньому,  поєднуючи дистанційну форму навчання з іншими.


 • І.А.: …банківські продукти розкриті в повному обсязі, хотілося б закріплювати отримані знання на семінарах і тренінгах, обмінюватися практичним досвідом.
 • В.В.,  Хотілося б подякувати організаторам курсу за навчання, за надану можливість поспілкуватися з людьми з різних регіонів, а також за те, що ви заставили нас сісти за теоретичний матеріал. Частіше влаштовувати такі навчання!!!!

Після проходження курсу навчання, слухачі відзначили, що стали впевненіше почуватися як фахівці, отримали можливість кваліфікованіше обслуговувати та консультувати клієнтів,

 • М.П.: Після навчання з’явилася можливість консультувати клієнтів з тих банківських продуктів, з якими до цього не стикався по роботі…

Робота в курсі викликала інтерес у працівників, вони потоваришували між собою, висловлювали жаль з приводу закінчення навчання:

 • Н.Ю.: Сьогодні п’ятниця 13-е… але, сумно з іншого приводу: завершилося дистанційне навчання… Спасибі організаторам, авторам і колегам…
 • С.І.: Доброго ранку всім учасникам дистанційного навчання! П’ять тижнів пролетіли так швидко, що навіть не зогледілися. Дуже жаль, але все колись рано чи пізно закінчується… Всім учасникам хочу побажати хорошого настрою, успіхів і удачі в роботі!

Лідерство

Під час проведення курсу, спілкування слухачів сприяло позитивній робочій атмосфері в групі. Деякі слухачі з активною позицією проявили лідерські здібності, які сприяли інтенсивній роботі всієї групи, задаючи загальний позитивний тон. Найбільш вираженими лідерами були 17 слухачів.
Лідери проявляли організаторські здібності, згуртовуючи колектив. Відповідали на запитання, подавали цікаві ідеї, піклувалися про своїх колег. Показовим є те, що навіть після успішного виконання усіх обов’язкових завдань, вони постійно заходили в середовище, підтримуючи колег, які доробляли завдання курсу, пропонуючи свою допомогу.
Опанувавши матеріал курсу, найактивніші слухачі висловлювали бажання виконувати завдання, які знаходяться поза курсом. Вони були готові самі ознайомити колег з галузями, в яких більше обізнані. Це свідчить про те, що слухачі можуть стати наставниками, тренерами.

На цьому аналіз проведення дистанційного навчання у банку завершений. До зустрічі на семінарі експертів

1 комментарий:

 1. Интересная статья, сразу видно, что вы ценитесь как профессионал своего дела. Удачи вам!

  ОтветитьУдалить