среда, 20 июля 2016 г.

Дистанційне навчання для школярів

Перші дистанційні курси для школярів були запропоновані Проблемною лабораторією дистанційного навчання (ПЛДН) Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ») ще у 2004 році.

Це були курси «Геометрія. Планіметрія», «Практичний курс психології», «Часові форми дієслова у англійськім мові», «Уроки цікавої математики», «Що ми знаємо про холод», «Основи інформатики», «Спілкуємося українською», «Технології веб-дизайну для школярів» та курси вчителів Києва «Ділова українська мова та культура спілкування», «Сучасна українська література для старшокласників». Вони розміщувались у середовищі «Веб-клас ХПІ» на сайті http://dl.kpi.kharkov.ua/. Приклади оформлення курсів наведені на рис. 1-4

Рис. 1. Головна сторінка курсу

Це були перші відкриті дистанційні курси в Україні для школярів. У таких курсах навчання безкоштовне і кожен учасник визначає свою особисту мету, яку планує досягти. Якщо він виконує всі завдання курсу, то отримує сертифікат університету, що у ті часи надавав пільги при вступі.


Рис. 2 Тижнева сторінка курсу 

Навчання у цих курсах відбувалося через Інтернет. Навчальний процес був спроектований за тижневим графіком (рис. 2). На кожній тижневій сторінці була вказана мета навчання на поточному тижні, посилання на теоретичні матеріали, план роботи та посилання на завдання, тести, форум, чат.  На кожному тижні учасник курсу витрачав 2-3 години на навчання.

 Учасники курсу знайомились з теоретичним матеріалом, проходили тести, виконували різноманітні завдання. Дуже популярними були дискусії у форумі та чати.

Обов’язковим елементом такого навчання було попереднє знайомство учасників навчання. Це сприяє створенню довірчої атмосфери у курсі, взаємодопомоги у навчанні.
Для участі у курсі необхідні були навички роботи з браузером та наявність доступу до мережі Інтернет.

 
Рис. 3 Розділ курсу

З 2009 року ці курси працюють у середовищі Moodle (http://dl.kharkiv.edu/), яке призначене для управління навчальною діяльністю та створення комфортного середовища для учня і викладача (рис. 4).

Тільки у 2007 році ці курси пройшли понад 200 учнів з різних куточків України під керівництвом своїх вчителів.

Але дистанційне навчання може використовуватись і для традиційного навчання у школі. У вінницькій гімназії № 17 створено понад 9000 уроків для учнів 2-11 класі практично з усіх дисциплін (http://disted.edu.vn.ua/). Вони відкриті і ними можуть користуватись як учні, так і вчителі шкіл.

З 2016 року НТУ «ХПІ» пропонує дистанційні курси з професійної орієнтації (http://dl.khpi.edu.ua/). У такому курсі можна дізнатися про сучасний стан та тенденції розвитку спеціальності, задати питання та поспілкуватися з провідним фахівцем, перевірити стан готовності до навчання за даним фахом та виконати домашні практичні завдання з використанням доступних матеріалів.

Рис. 4 Головна сторінка курсу у середовищі Moodle

Ці відкриті дистанційні курси створені на базі сучасних інформаційних технологій з використанням відео, вебінарів (семінари в Інтернет), опитувальників та різних мультимедіа додатків.Комментариев нет:

Отправить комментарий