пятница, 10 марта 2023 г.

Про дистанційне навчання для іноземців

 Багато українських університетів планують організувати дистанційне навчання для іноземців англійською мовою. Але слід зазначити, що конкуренція на світовому ринку дистанційного навчання після карантину суттєво зросла. В той же час, дистанційного навчання як такого в Україні не було. 

Були створені дистанційні курси-ресурси для доставки контенту, а викладачі читали лекції та проводили лабораторні і практичні заняття через вебінари (тільки доставка інформації). 

Що треба враховувати? 

  1. Дистанційні курси повинні пройти сертифікацію. Для цього необхідно залучити провідних фахівців дистанційного навчання (мають публікації у цьому напрямі) або підготовлених експертів, рівень підготовки яких посвідчує відповідний сертифікат. З одного боку, це вимога МОНУ, з іншого, це може вимагати замовник. 
  2. Викладачі повинні підвищити кваліфікацію з дистанційного навчання (вимога МОНУ та замовника). Для цього необхідно закінчити курси з розробки дистанційних курсів та отримати навички проведення дистанційного навчального процесу. Слід зазначити, що дистанційне навчання характеризується значною гнучкістю і може задовольнити різноманітні навчальні потреби студента. Всі ці технології необхідно розглядати та відпрацьовувати у курсах підвищення кваліфікації викладачів. Такий курс на 4—6 кредитів розроблено у ХНАДУ. 
  3. Для проведення занять потрібні викладачі, які володіють англійською мово на високому рівні (В2), але їх не так багато. Викладачів, які вміють читати та писати, набагато більше. Тому треба у навчальному процесі більше використовувати асинхронне спілкування, використовувати відео, для перекладу використовувати прості, якісні тексти. Вебінари бажано проводити двом викладачам, один – фахівець з дисципліни, другий – викладач-комунікатор з високим рівнем володіння англійської. 
  4. Дистанційний навчальний процес  це командна робота всіх викладачів, які забезпечують освітню програму (ОП) під керівництвом гаранта ОП та завідувача випускової кафедри. Якщо будуть рекламації на декілька неякісних дистанційних курсів, студенти покинуть всю освітню програму. 
  5. Важливим є навантаження викладача, тому що воно збільшується і це треба компенсувати. 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий