пятница, 15 сентября 2023 г.

Експерт дистанційного навчання 2023

 Шановні колеги!

ХНАДУ запрошує Вас до навчання у відкритому дистанційному курсі «Експерт дистанційного курсу» (автор та тьютор курсу проф. Кухаренко В.М., 120 годин, 8 тижнів).

Мета: на базі сучасної методології електронного навчання навчитися розробляти анкети оцінювання та проводити експертизу дистанційного курсу.

Терміни проведення курсу 25 вересня — 19 листопада 2023 року

Вже понад три роки через пандемію та військовий стан в Україні відбувається екстрене дистанційне навчання, з підтримкою найпростіших методів проведення навчального процесу. У викладачів практично відсутній вільний час, необхідний для підвищення кваліфікації. Питання якості дистанційних курсів та дистанційного навчального процесу практично не розглядаються, вони не на часі.

У майбутньому навчальні заклади України будуть примушені визначити місце дистанційного навчання у навчальному процесі. Деякі питання будуть вирішуватись на рівні МОН України, але більшість - на рівні навчального закладу. Для вирішення проблем дистанційного навчання на рівні закладу потрібні експерти дистанційного навчання, які можуть розробити стандарти дистанційного навчання закладу, положення про дистанційний навчальний процес, критерії оцінювання якості навчання. А головне, вони повинні входити у спільноту практиків дистанційного навчання України та брати участь у аналізі ефективних рішень для їх подальшого впровадження. Таке суспільство практики необхідно формувати.

Експерт - це лідер, фахівець дистанційного навчання, який має досвід створення дистанційного курсу, проведення дистанційного навчального процесу, має розвинені персональне навчальне середовище та персональну навчальну мережу. 

Експерт дистанційного навчання:

1. Вміє проєктувати дистанційний курс для формування компетентностей з використанням технології ADDIE, формувати мету заняття у відповідності до таксономії Блума, на базі педагогічних теорій обирати ефективні методи навчання.

2. Структурувати теоретичний матеріал, використовувати UDL, UX/UI, створювати інфографіку та використовувати різноманітні прийоми графічного представлення інформації, створювати мікроуроки.

3. Створювати тестові завдання у відповідності до таксономії Блума, рейтингову систему оцінювання навчальних результатів.

4. Оцінювати якість розробленого дистанційного курсу, дистанційного навчального процесу та надавати рекомендації щодо покращення дистанційного навчального процесу.

5. Вміти використовувати штучний інтелект для проєктування дистанційного навчання, готувати завдання з елементами штучного інтелекту, готувати студента до його використання

Програма курсу розрахована на 8 тижнів (120 год.)

  1. Сучасна система електронного навчання. Стандарти дистанційного навчання, типи дистанційних курсів. Формування рамки компетентностей​.
  2. Експерт, лідер. Критерії оцінювання​. Навчальний план на базі компетентностей.
  3. Проєкт курсу. Компетентності. Складові дистанційного курсу. Контроль​
  4. Оцінювання курсу. Проблеми розробки та навчання, типові помилки​
  5. Інформаційний блок курсу​
  6. Діяльність студента, оцінювання, рейтинг, мотивація​
  7. Якість дистанційного курсу​

Мова спілкування – українська.

Учасники, які успішно виконають окремі завдання, отримають бейджі. За успішне виконання програми курсу учасникам видається сертифікат з кодом верифікації

Учасники курсу мають можливість отримати свідоцтво про підвищення кваліфікації з дистанційного навчання Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) (вартість навчання буде надано за запитом).

Для учасників курсу будуть проводитись щотижневі вебінари. Посилання будуть розміщуватись на сайті курсу.

Для участі у дистанційному курсі необхідно заповнити анкету 

https://forms.gle/hukVQ2x3iZtQcGgk8 

Установчий вебінар відбудеться 22 вересня о 14-00 за адресою 

When: Sep 22, 2023 02:00 PM Minsk

Register in advance for this meeting:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZclce2grzwpE9ZAsLGg1IzZl_iz2O-t0AF3 

After registering, you will receive a confirmation email containing information about joining the meeting.Комментариев нет:

Отправить комментарий