среда, 28 февраля 2018 г.

Як допомагають інформаційні технології

Коли ми додаємо нові інформаційні технології в старі методи, ми не повинні очікувати поліпшення функціональності. Ми можемо, як показують дослідження, навіть знизити поточні результати (http://www.gettingsmart.com/2018/01/how-and-where-edtech-will-help/).

Інформаційні технології надають нові можливості: новий досвід навчання, нові стратегії оцінки, нові послідовності розвитку, нові місця і графіки, а також нові партнерські відносини.
Але освіта просто не піддається підвищенню продуктивності. Це був висновок, зроблений в 1966 році Вільямом Баумолом (і співавтором Вільямом Боуеном) . Тепер це називається ефектом Баумола, (https://en.wikipedia.org/wiki/Baumol%27s_cost_disease).

Основна причина, чому Баумол мав рацію щодо освіту, полягає в тому, що тут велике значення мають відносини. Інформаційні технології можуть додати деяку гнучкість, але відносини вимагають часу і залежать від особистостей, що беруть участь у навчальному процесі. Це означає, що продуктивність навчання навряд чи зміниться найближчим часом.

Інформаційні технології можуть бути корисними (і будуть сприяти) в п'яти основних напрямках.

Налаштування
        Формують системи оцінки та допомагають викладачам коригувати завдання для груп студентів. Адаптивні системи навчання автоматично корегують рівень навчання і шлях для кожного учня.
        Профілі користувачів інформуватимуть про наступний навчальний процес  або рекомендувати наступний кращий досвід навчання.
        Індивідуальна послідовність підвищує інтерес та продуктивність навчання (тобто, більша ефективність навчання протягом години).

Мотивація
        Задумане використання технологій може стимулювати мотивацію студентів, підвищуючи виробничі потужності, збільшуючи вибір і пропонуючи захоплюючі враження та навколишнє середовище.
        Адаптивні та ігрові системи читання і математичного навчання забезпечують індивідуальні рівні навчання і створюють мотивацію з частими зворотними зв'язками.
        Автоматизовані системи зворотного зв'язку забезпечують негайний зворотний зв'язок і підтримують культуру перегляду.
        Завдяки інтелектуальним інструментам розробки проектів студенти матимуть більше вибору в завданнях при демонстрації необхідних компетенцій.
        Більш привабливі завдання та більш ефективний зворотний зв'язок підвищать мотивацію студентів і приведуть до більшого часу участі.

Стабілізація
        Системи, що забезпечують рівний доступ до інструментів, звужують цифровий розрив.
        Прискорений розвиток навичок до і під час складної проектної роботи дозволяє студентам брати участь в змаганнях і вносити свій вклад.
        Особистий, частий, адаптований навчальний зворотний зв'язок повинен прискорити прогрес.

Співробітництво
        Безкоштовні інструменти дозволяють створювати спільні авторські права зі студентами.
        З кожним роком стає простіше створювати додатки.
        Відкриті інструменти навчання дозволяють молодим людям  розширити їх можливості робити внесок у локальні і глобальні рішення.

Переносимість
        Завдяки кращій інтероперабельності викладачі та студенти зможуть поєднувати зворотний зв'язок з декількох джерел, щоб керуватися міркуваннями про навчання і майстерність. Це поліпшить навчання і переносимість.
        Облікові записи та транскрипти Blockchain спростять збір і загальний доступ до зведень.


Навчальні інновації вимагають натхнення, посередництва і інкубації. Технологія створює нові можливості, але педагоги створюють і полегшують цей досвід.

Комментариев нет:

Отправить комментарий