пятница, 10 апреля 2020 г.

Щотижнева організація роботи вчителя у дистанційному навчанні


 1. Тривалість заняття. Якщо у Вас один урок на тиждень (45 хвилин), завантаження учня не може бути більше 70 хвилин. 
 2. Розподіл навантаження Протягом тижня він знайомиться з новим матеріалом (до 20 хвилин) та виконує вправи (50 хвилин) 
 3. Навчальний матеріал. Матеріал може бути у підручнику або відео (2 фрагменти по 5-7 хвилин, які можна знайти в мережі). Можна скористатись уроками Вінницької гімназії № 17 (https://disted.edu.vn.ua/), де розміщено понад 12 000 уроків 1-11 класів. Можна підготувати свій матеріал та розмістити у ClassRoom у текстових файлах з питаннями або без. Бажано до цього матеріали підготувати тести або скористатись готовими на сайті вінницької гімназії № 17. 
 4. Вправи. Для виконання вправ треба дати приклад або зробити відеотьюторіал (до 7 хвилин). Для вибору вправ можна скористатись кейсами, які пропонує Гіпермаркет знань (https://edufuture.biz/). Вправи розмістити у ClassRoom та вказати кількість балів та термін виконання 
 5. План роботи. Учню треба підготувати план роботи на тиждень з необхідними посиланнями на сторінки в мережі та термінами виконання (до кінця тижня). 
 6. Консультації. У плані треба вказати час проведення синхронної консультації тривалістю до 40 хвилин у відеозустрічі ClassRoom. До цієї зустрічі питання можна задавати як коментарі до заняття. На деякі бажано відповідати відразу, деякі виносити на консультацію. 
 7. Оцінки. Необхідно слідкувати за завантаження виконаних вправ учнями і відразу їх оцінювати, це не вимагає багато часу, а учню приємно. ClassRoom збирає всі оцінки, які отримав учень, та інформує учня. 
 8. Комфорт. Створюйте комфортні умови навчання для учні, його батьків та собі. Не перевантажуйте мережу (це не показник якості навчання), проводьте тільки одну відеозустріч на тиждень, використуйте її ефективно. 
 9. Побажання. Бажано посилання на всі дисципліни розмістити на одному сайті, а плани робіт учнів та їх діяльність зробити типовими 
 10. Звіт. Вся історія діяльності учня та викладача зберігається у ClassRoom, дайте посилання на Ваш курс керівникам департаменту освіти – хай дивляться, якщо треба паперовий звіт – можуть собі надрукувати. Економте папір – бережіть природу.

2 комментария:

 1. Дякую за "концентрат порад".
  Цей матеріал треба дати "керівникам департаменту освіти" (звіти - наше все)

  ОтветитьУдалить
 2. Дякую, як завжди конструктивно!

  ОтветитьУдалить