суббота, 10 марта 2018 г.

Міфи про спільноту практики


Спільнота практики завжди самоорганізуються
Брехня. Деякі громади самоорганізуються і дуже ефективні. Але більшості співтовариств потрібно якесь вдосконалення, щоб бути впевненим, що члени отримують цінність.

В істинній спільноті практики немає лідерів
В основному брехня. У багатьох спільнотах необхідно приймати рішення, повинні бути створені умови, необхідно провести стратегічні бесіди. Не всі учасники бачать цінність участі в цих процесах.

Справжні спільноти практики є неформальними
Брехня. Існують як неофіційні спільноти практики, так і формальні.

Роль спільноти практики полягає в обміні існуючими знаннями
Частково вірно. Досвід, який люди повинні розділити, явно важливий. Але спільноти практики це новаторство і орієнтоване на вирішення проблем. Вони винаходять нові практики, створюють нові знання, визначають нові області і розвивають колективну і стратегічну думку.

Занадто складно виміряти вплив спільнот практики
В основному брехня. Можливо, складно приписати 100% впевненості в діях спільноти практики для конкретного результату, однак можна простежити, як члени спільноти змінюють свою практику і покращують продуктивність.

Гарне сприяння - це все, що потрібно, щоб учасники могли брати участь
Невірно. Є багато інших причин, через які люди не можуть брати участь. Область повинна бути релевантною і пріоритетною для членів. Члени повинні бачити результати своєї участі і відчувати, що вони отримують від цього.

Спільнота практики - це гармонійні місця
Може бути. Повна відсутність конфліктів може призвести до зникнення протиріч, обговорення і, як результат, навчання.

Існує технологія, яка найкраще підходить спільнотам практики
Невірно. Може бути, але її ще не знайшли.

Спільнота практики - це рішення всього!
Брехня. Спільноти практики не замінюють команди або мережі або інші структури. Кожна з них має своє місце в загальній екології системи навчання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий