понедельник, 26 марта 2018 г.

Тьютор дистанційного та змішаного навчання

Вперше дистанційний курс для тьютора ПЛДН провела у 2003 році під назвою "Практикум тьютора" для слухачів Регіональних інститутів державного управління НАДУ при Президентові України. Курс сподобався і після закінчення проекту був надрукований посібник
Кухаренко В.М., Сиротенко Н.Г., Молодих Г.С., Твердохлєбова Н.Є. Дистанційний навчальний процес: Навчальний посібник /За ред. В.Ю.Бикова, В.М.Кухаренка – К.: Міленіум, 2005.-292 с.
На жаль, електронна версія не збереглась, тому познайомитись з посібником можна тільки у паперовому варіанті.
Курс проводився, у більшості, на замовлення організацій.
З 2015 року оновлений курс був запущений як відкритий. Але суттєві зміни у дистанційному навчанні та поширення змішаного навчання вимагають подальшого оновлення курсу.
Ми пропонуємо модернізований курс "Тьютор дистанційного та змішаного навчання", після апробації якого планується підготувати новий посібник для тьютора.
відкритий дистанційний курс  «Тьютор дистанційного та змішаного навчання» 
починається з  2 квітня 2018 р.
Тривалість курсу - 7 тижнів

Мета та завдання курсу: підготовка конкретного дистанційного курсу до навчального процесу; відбір додаткового теоретичного матеріалу для курсу та його структурування; проектування системи контролю, розрахунки рейтингу слухачів дистанційного курсу; відбір та проектування активних методів навчання з використанням хмарних технологій, формування мотивації слухачів та ін.; проектування або перепроектування дистанційного навчального процесу для змішаного навчання; розвиток методичного супроводу дистанційного та змішаного навчання.
Програма курсу
  1. Сучасна освіта
  2. Тьютор – організатор навчального процесу
  3. Планування та рейтингова оцінка діяльності студентів
  4. Підготовка інструкцій та інформаційних матеріалів до курсу
  5. Організація та проведення дискусій
  6. Змішане навчання таорганізація роботи малих груп
  7. Інструменти для навчання. Якість та оцінювання дистанційного навчання
Слухач повинен мати дистанційний курс або навчально-методичний комплекс дисципліни, розміщений у дистанційному курсі. Але наша практика показує, що його хотіли б пройти і викладачі, які не мають дистанційного курсу. Тому на першому тижні ми пропонуємо створити електронний курс-ресурс без тестів.
Для учасників курсу будуть проводитись щотижневі вебінари. Наша практика показує, що вони дуже потрібні нашим слухачам, які їм дають орієнтири на тижневу роботу
Ознайомчий вебінар дозволяє зрозуміти - чи потрібен слухачу цей курс, що він отримає корисного для себе
Для участі у дистанційному курсі необхідно заповнити анкету https://goo.gl/forms/sPHoVVqvNu4HcmBr1 - це допомагає нам покращити наші курси.

1 комментарий:

  1. Доброго дня, чи є можливість потрапити на дистанційний курс, анкету вже заповнила?

    ОтветитьУдалить